sdílím své zkušenosti, znalosti a nápady - především s nevládkami

O mně


 

Vystudoval jsem sociologii a politologii na Fakultě sociálních studií MU v Brně, kde v současné době učím kurzy Fundraising a projektový management, Dotační politiku EU a Základy práce v NNO. V neziskovém sektoru jsem aktivní od roku 2000. Působil jsem mj. jako ředitel Hnutí DUHA a ředitel občanského sdružení Ratolest Brno. Spoluzaložil jsem a vedl koalici Za snadné dárcovství, která se zaměřuje na odstraňování bariér v oblasti individuálního fundraisingu. Od března 2013 působím na „volné noze“ jako facilitátor, konzultant a lektor pro české i zahraniční nevládní organizace. Soustředím se na témata spojená s fundraisingem, PR a médii, plánováním a vedením občanských kampaní nebo organizačním rozvojem.  Dále pak připravuji a facilituji strategická a fundraisingová plánování i jiné procesy.

V současné době mj. spolupracuji s Nadací OSF a podílím se na rozjezdu Advokačního fóra.

Jsem dlouhodobým spolupracovníkem NESEHNUTÍ, kde se aktuálně podílím na transformačních projektech v Ukrajině a dalších zemích.

Působím ve správních radách několika českých nevládek a jsem předsedou Etické komise asociace ekologických organizací Zelený kruh.

Třetí volební období působím jako zastupitel za Stranu Zelených v Brně-Žabovřeskách, kde aktuálně vykonávám funkci místostarosty.

Ve „volném čase“ jezdím do vybraných zemí jako pozorovatel voleb a  měl jsem tak  možnost vidět více či méně zfalšované volby například v Bělorusku, Ázerbájdžánu nebo Gruzii.

Dále spolupracuji s řadou českých organizací, například

V minulosti jsem připravoval a facilitoval nebo aktuálně připravuji strategická nebo fundraisingová plánování například pro Greenpeace, Českou filharmoniiINEXFSC ČR, Siriri, Zelený kruh, Fórum 50 %Pro bono alianci, Hnutí Brontosaurus, Sportovní klub vozíčkářů Praha, Českou gymnastickou federaci, Rubikon centrum, Brno kulturn, CRM pro neziskovky, Aperio, Diakonii Betlém, Světlo pro svět, Klub nemocných cystickou fibrózou, Attavena a mnohé další.

Petr MachálekE-mail: petr.machalek@gmail.com
Telefon: 777 308 113
Skype: petr.machalek

Publikace zdarma

Zadejte svůj e-mail a přijde vám odkaz na bezplatné stažení publikace Základy fundraisingu a projektového managementu, kterou jsem sepsal společně s kolegyní Jitkou Nesrstovou pro Masarykovu univerzitu.